Būreliai

Archyvas:

Margučių marginimo varžybos

Paskelbta 2018-04-10

Prieš  šv. Velykas, meno terapijos būrelio metu, mokiniai margučius margino vašku. Išsiaiškinome technologinius procesus, aptarėme spalvų, ornamentų reikšmes.

Grįžus po mokinių pavasario atostogų, mokiniai  atsivežė  savo margintus margučius. Mokyklos kieme surengėme margučių marginimo varžybas.

Informaciją parengė Asta Abromavičienė

Šiaulių krašto skautų olimpiada „Skautčangas 2018“

Paskelbta 2018-03-16

Kovo 10-osios rytą mūsų mokyklos skautai vyko į Rasos progimnaziją kur buvo Šiaulių krašto skautų olimpiada „Skautčangas 2018“. Jos metu skautai rungėsi įvairiuose rungtyse - tinklinis, virvės traukimas, estafetės, kojų biliardas orientacinis žaidimas, buvo galimybe pabūti net alpinistais. Visi džiaugėsi iškovotais medaliais! Kovo 11 rytą skautai po rikiuotės keliavo i Sukilėlių kalnelį, kur vyko lietuvos Nepriklausomybės minėjimas, ir po minėjimo žygiavo į Prisikelimo aikštę kurioje skautai iškėlė pagrindinę miesto vėliavą

Akimirkos iš pirmojo Ebru meno užsiėmimo

Paskelbta 2018-02-27

Džiaugiamės, kad mokykloje startavo  neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikiama programa Ebru. Ebru - tai jau daugiau nei 900 metų gyvuojantis, karalių puoselėtas menas, prie kurio prisiliesti dabar galės ir mūsų mokyklos mokiniai. Tapymo proceso metu, specialiame inde su sutirštintu vandeniu sukuriamas vienetinis, originalus paveikslas Dėl ypatingų terapinių savybių Ebru puikiai tinka norintiems atsipalaiduoti, pailsėti, skirti laiko sau. Per pirmą užsiėmimą vadovė vaikus susipažino su tapymo ant vandens meno technika, priemonėmis. Padaryti ir pirmieji darbeliai.

Informaciją pateikė Irma Grabauskienė

Stebukliniai bandymai

Paskelbta 2017-11-21

Neformaliojo ugdymo užsiėmimus tema „Stebukliniai bandymai“ lanko jaunesniųjų klasių mokiniai. Čia jie mokosi parinkti reikiamus cheminius indus, reikmenis, prietaisus pasirinktų bandymų demonstravimui ir stengiasi tinkamai išmokti demonstruoti įdomiuosius bandymus. Pasirenkame medžiagas mažiausiai dirginančias kvėpavimo ir regos organus, mokomės teisingai jas apibūdinti, nusakyti pavykusių reiškinių požymius. Mokinius pavykęs „stebuklas“ džiugina.

Mokinius bandymams įkvėpė ir informaciją parengė chemijos mokytoja Dainė Bagdonaitė

Keramikos būrelio veikla

Paskelbta 2017-11-13

Draugiškoje darbinėje aplinkoje vyksta smagūs darbai. Sėkminga pradžia išsivystė į tolesnius technologinius etapus. Mokiniai susipažino su lipdymo, dekoravimo elementais.  Molio dirbiniai puošiami glazūra ir šaunami į krosnį.  Su nekantrumu laukiame galutinio rezultato.

Informaciją pateikė būrelio vadovė Vilija Taujanskaitė-Kaušė

Šiaulių skautų tuntas rudeninėje sueigoje „Paskutinis laužas"

Paskelbta 2017-11-10

Spalio 20-21 dienomis, mūsų mokyklos skautai aplankė Kurtuvėnus. Šiame miestelyje vyko Šiaulių krašto, dviejų dienų renginys: „Paskutinis laužas“, kuriame dalyvavo apie 200 skautų. Vyko daug užsiėmimų: rikiuotės, mišios, įvairiausi žaidimai, žygis po Kurtuvėnų apylinkes, ant laužo gamintas maistas, gerieji darbeliai Kurtuvėnų bažnyčiai bei galimybės aplankyti bažnyčios požemius. Taip pat 4 mūsų mokyklos mokiniai įžengė į patyrusių skautų gretas!

Informaciją parengė 9 kl. mokinė Iveta Purytė

Dramos būrelis "Stop kadras" startuoja

Paskelbta 2017-11-07

Dramos būrelis "Stop kadras" subūręs dvi šaunias kompanijas ir išsirinkę du kūrinius pradeda rimtas repeticijas. Jaunesniųjų mokinių grupė pasirinko spektaklį "Vilkas ir ožiukai", o vyresniejį priėmė iššūkį pastatyti K. Goldonės romantinę komediją "Kjodžos kivirčai". Darbas vyksta įtemptai: mokiniai ne tik repetuoja atskiras spektaklių dalis, bet ir mokosi scenos meno paslapčių, sceninio judesio ir sceninės kalbos. 

Sukurti personažą, jo charakterį bei išmokti scenarijaus tekstą - nelengvas uždavinys, tačiau įmanomas. Svarbu norėti, tikėti ir pasitikėti režisieriumi. Ir mes tam pasiruošę.

Taigi, ar pavyks Vilkui pagrobti ožiukus? Ar teks Mamai ožkai sumokėti išpirką? Ar pavyks Kjodžos jaunimui susitaikyti ir išspręsti kilusius apkalbų konfliktus? O gal Tofolas pasieks savo, ir visi atsidurs teisme? Visa tai ir dar daugiau pamatysite premjerose. Laukite tęsinio...

Informaciją pateikė būrelio "Stop kadras" vadovė Daiva Vilcinė

Dailės terapija

Paskelbta 2017-09-29

Dailės terapija – būdas įveikti stresą, nerimą, fobijas, asmeninių santykių krizę, emocines traumas, depresiją,  Nėra puikesnės pirštukų mankštos už žaidimus su dailės priemonėmis. Piešiant lavinama smulkioji motorika, sensomotorika, įsivaizdavimas, emocinė raiška. Tyrinėdamas medžiagas ir žaisdamas su jomis, vaikas turi galimybę visa tai asocijuoti su aplinkos įvykiais ir veiksmais. Pirštukais ir rankytėmis spaudžiama, glostoma, maigoma. Liesdamas medžiagas, vaikas kaupia skirtingą sensorinį patyrimą.

Pagrindinis aspektas – kūrybinis procesas. Juk visiems patinka kurti, nes visi iš prigimties yra kūrėjai. Dailės arba menų terapija yra visiškai natūrali savęs sveikatinimo priemonė. Tiesiog skiri laiko, įeini į kūrybinį procesą ir gerini savo sveikatą natūraliomis priemonėmis, be vaistų.

Šiaulių sanatorinės mokyklos mokiniai turi galimybę sveikatinti save kūrybos procese.

Informaciją pateikė Asta Abromavičienė