Išvyka į Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centrą Baisiogaloje

Paskelbta 2017-06-15

Šiaulių sanatorinė mokykla atrinkta 2017 – 2018 m. m. dalyvauti Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje „Augink, rūpinkis, mylėk“  (žemės ūkio ministro 2017-04-27 įsakymas Nr. 3D-271 „DĖL ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOS DALYVIŲ SĄRAŠO PATVIRTINIMO“).

                      Programos koordinatoriai gegužės 31 dieną 35 mokyklos mokiniams dovanojo išvyką į Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centrą,  kuriam teisės aktų nustatyta tvarka suteikta teisė koordinuoti ūkinių gyvūnų nacionalinių genetinių išteklių kaupimą, tyrimą, stebėseną ir išsaugojimą šalies mastu. 

                             Mokiniai dalyvavo tradicinėje pavasario lauko dienoje “VIETINĖS ŪKINIŲ GYVŪNŲ VEISLĖS IR JŲ PANAUDOJIMO GALIMYBĖS MAŽUOSE ŠEIMOS ŪKIUOSE“. Visus pasitiko Lietuvos skalikas. Centro darbuotojai mokiniams demonstravo  žemaitukų pasirodymą. Žemaitukai – viena seniausių naminių arklių veislių Europoje, žinoma jau nuo VI–VII amžiaus, išvesta Lietuvos teritorijoje. Vaikai išmoko skirti žalą, šėmą, baltnugarę ir juodmargę karves, grožėjosi šiurkšiavilnėmis avimis ir vietinėmis ožkų veislėmis, klausė pasakojimą apie vištinių žąsų „kaustymą“. Pavežnyčioti žemaituko ir Lietuvos sunkiojo traukiamais vežimais, papietavę Šeduvos malūne, mokiniai, lydimi mokytojų Dainės, Linos, Vitalijos, Valdo laimingi ir smagūs parvyko į savo mielą mokyklą.