Nordplus Junior projektas "Kuriame ateities mokyklą"

Paskelbta 2019-03-27

Visą savaitę, kovo 17 - 22 d. Šiaulių sanatorinės mokyklos mokiniai svečiavosi Suomijoje, Kasavuoren mokykloje, kuri įsikūrusi netoli Helsinkio Kauniainene. Čia vyko tarptautinis projektas - "Kuriame ateities mokyklą". Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos mokiniai intensyviai dirbo grupėse, diskutavo ir projektavo savo mintis ir idėjas apie tai, kokia turėtų būti mokykla ateityje.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ne tik su modernia ir šiuolaikiška Kasavuoren mokykla, kurios erdvės ir ugdymo procesas padarė didžiulį įspūdį, bet ir apsilankyti DigiLab. Šiame centre projekto dalyviai išbandė virtualius akinius, projektavo ir 3D spausdintuvu pasigamino pakabuką su savo vardais. Viena projekto diena buvo skirta susipažinimui su Helsinkiu. Mokiniai lankėsi visiškai naujoje, neseniai atidarytoje pagrindinėje Helsinkio bibliotekoje, didžiuliais laiptais kilo į Karlo Liudviko Engelio katedrą ir tiesiog vaikštinėdami žvalgėsi po Helsinkį. Ketvirtąją dieną visi projekto dalyviai vyko į Fazer šokolado fabriką ir lankėsi Aurinkokivi mokykloje, o dienos pabaigą vainikavo šilta ir energinga vakaronė Kasavuoren mokykloje - potluck. Paskutinioji diena buvo skirta projektinės savaitės refleksijai, mokiniai dalinosi savo patirtais įspūdžiais naudodami programą Padlet ir atsisveikinimui su jau draugais tapusiais projekto dalyviais. 

Labai ačiū projektinės savaitės Suomijoje organizatorėms, Kasavuoren mokyklos mokytojoms Marjo ir Jonnai, už šiltą sutikimą, rūpestį ir daug puikių įspūdžių palikusią viešnagę!

 

Informaciją pateikė Justė Staponkienė