Pasaulinė stuburo diena

Paskelbta 2016-10-19

Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva spalio 16 diena minima kaip Pasaulinė stuburo diena. Šią dieną minėjome ir savo mokykloje. Jau prieš savaitę mokykloje vyko tradicinė „Taisyklingos laikysenos savaitė“, į kurią įsijungė ir lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė bei Šiaulių valstybinės kolegijos Medicinos fakulteto studentai. Skirtingų dalykų pamokose atkreipėme dėmesį į fizinį aktyvumą, taisyklingą laikyseną bei sveikatą įtakojančius veiksnius. 5-6 klasių mokiniams edukacinę veiklą „Sveika mityba“ vedė  ŠVSB specialistė Gintarė Jasiulytė. 7 kl. mokiniai lankėsi Šiaulių valstybinės kolegijos Medicinos fakultete, kur dalyvavo Reabilitacijos katedros organizuotame žaismingame edukaciniame užsiėmime. 8-9 klasės mokiniai mankštinosi su jogos specialiste Jurga Mikelioniene. 10 klasės mokiniai viešėjo Šiaulių arenoje, kur susipažino su sporto kompleksu, dalyvavo Šiaulių krepšinio komandos treniruotėje, diskutavo apie profesionalų sportą ir sveikatą.

Sugrįžę mokiniai po skirtingų veiklų buvo sukviesti į aktų salę, kur Šiaulių universiteto Sveikatinimo, hipoterapijos ir sporto centro darbuotojos Inga Šimkutė ir Vaida Aleknavičiūtė-Ablonskė vedė „išmaniąją“ viktoriną, panaudojant atsakymų paieškai mobiliuosius telefonus.

Tą dieną buvo pagerbti ir apdovanoti   „Taisyklingos laikysenos savaitės“ nugalėtojai: darželinukai, studentai ir mūsų mokyklos mokiniai. Jie ne tik atsiėmė diplomus bei saldžias dovanėles, bet ir smagiai pasimankštino su GKK mokytoja Rasa Gudaite-Fediuk, pailsėjo „Relakso kambaryje“ ir pasivaišino „Deguonies kokteiliais“.

Vakare 1-6 klasių mokiniams apie stuburo skausmus pranešimą parengė ir skaitė 7 klasės mokinys Ernestas Baguslavskij.