Spektaklis tik merginoms

Paskelbta 2018-10-05

Š.m. spalio 4 d. 9-10 klasių mergaitės su auklėtoja J. Rineviene ir teatro būrelio vadove D. Vilcine vyko į Naisių bendruomenės kultūros rūmus, kuriuose šiomis dienomis vyksta tarptautinis teatrų vaikams ir jaunimui asitežo festivalis. Žiūrėjome spektaklį skirtą tik merginoms "Seen". Tai labai jautri apie valgymo sutrikimų kamuojamą paauglę, visas kūrybinis procesas, tai muzikos, judesio, mados (fashion) ir teatro sintezė. „Seen“ – kiekvienam, besinaudojančiam facebook paskyra atpažįstamas žodis. Jis liudija, kad tavo išsiųsta žinutė buvo perskaityta, tačiau į ją nesureaguota. Paauglių žodžiais tariant „praignoruota“. Neretai atviriausius pasakojimus vienas kitam draugai išrašo naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis. Dažnas pirmąjį myliu išsiunčia žinute ar garso įrašu. Arba vienas iš draugų atvirai papasakoja, kad jaučiasi blogai ir norėtų pasikalbėti, tačiau vietoje nuoširdaus kvietimo susitikti pamato seen. 

Spektaklis sujaudino ir privertė susimąstyti kiekvieną. Spektaklio kūrėja Andra Kavaliauskaitė kiekvienai žiūrovei prieš spektaklį ant kėdės paliko laišką, popierinę servetėlę ir virvelę, kuri simbolizuoja kiekvieno gyvenimą. Kūrėja laiške rašė: "...Jeigu norėsis verkti - verk! Verkti ne gėda! Tegul jausmai eina pasivaikščioti taip ir ten, kur jie nori. Jeigu norėsis juoktis, o tavo juokas skambesnis už visų pasaulio katedrų varpus, VALIO! Noriu TAI išgirsti! Garsiai juoktis - NE GĖDA! Jeigu norėsi apkabinti, drąsiai gali tai padaryti! Apsikabinti bet kur, bet kada - ne gėda!..."

Daugiau apie spektaklį ir jo kūrėją galima paskaityti čia

Informaciją rengė D. Vilcinė