Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas

Paskelbta 2017-11-16

Lapkričio 16 –oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Jau prieš savaitę ruošėmės šiai dienai. Etikos ir tikybos pamokose mokiniai sužinojo tolerancijos sąvokos esmę, Tolerancijos dienos atsiradimo istoriją, kūrė tolerancijos principus. Dailės mokytojos vadovaujami mokiniai piešė ir kirpo rankeles, puošė stendus tolerancijos dienai.

Tolerancijos dieną mokiniai dalyvavo  mini projekte „ Mes skirtingi, bet lygūs“ – kūrė ir pristatė koliažus su tolerancijos simboliais, plakatus, skaidres. Sporto salėje vyko draugiškos 7-9 klasių ir viešnių studenčių čekių draugiškos kvadrato ir tinklinio varžybos. Į šią draugystę suvedė ERASMUS+ programa. Mokykloje svečiavosi Erasmus + programos KA 1 studentės Katarina ir Kristina iš Čekijos. Kartu su septintų ir devintų klasių mokiniais, mokytojais Eduardu Baškevičiu, Anželika Grigaliūne, Asta Abromavičiene ir  kineziterapeutu Martynu Vaičekauskiu, žaidė draugiškas kvadrato ir tinklinio varžybas. Mokiniai ugdėsi toleranciją kitataučiams, skirtingų sportinių gebėjimų ir skirtingo amžiaus grupių žmonėms.

Mokykloje lankėsi bendruomenės pareigūnai, įtaigiai kalbėjo apie patyčias ir toleranciją.

Relakso kabinete, poilsio kambaryje, bibliotekoje mokiniai stebėjo ir aptarė filmus tolerancijos tema (,,Žemės žvaigždutės“, ,,Aš esu Semas“).

Tolerancijos dieną mokyklos bendruomenę ypač pradžiugino, sukūrė linksmą nuotaiką svečiai iš Santarvės gimnazijos. Skambėjo merginų atliekamos dainos lietuvių, anglų, rusų kalbomis; net visus žiūrovus įtraukė žaismingos dainos. Svečiams padovanojome tolerancijos simbolius – rankytes su liaudies išminties žodžiais, pavaišinome pyragu ir arbata, aprodėme savo mokyklos erdves. Ir svečiai, ir mūsų mokyklos mokiniai likome patenkinti vieni kitais. Manome, kad šią draugystę galėsime puoselėti ir kitų švenčių metu.

Tolerancijos dienos renginiai praturtino mokinių žinias apie kitų tautų kultūrą, kalbas; apie žmonių su negale gyvenimo būdą, jų veiklos galimybes; priminė svarbią žmonių bendravimo esmę – padėti, suprasti, gerbti.

Informaciją parengė Vitalija Jakubauskienė ir Anželika Grigaliūnė