Pasiekimai

kokybes_zenklas

Šiaulių sanatorinei mokyklai suteiktas kokybės ženklas už eTwinning projektų įgyvendinimą.

Padėka mokyklai už dalyvavimą paramos akcijoje "Laimės keksiukai 2017" 

2016 - 2017 m. m. standartizuotų testų rezultatai.

2 klasė

4 klasė

6 klasė

8 klasė

2015 - 2016 m. m. standartizuotų testų rezultatai.

4 klasė

6 klasė

8 klasė

Mokinių archyvas:

Mokinių tarybos pirmininko rinkimai

Paskelbta 2018-09-25

Rugsėjo 24 dieną, Mokinių tarybos sprendimu, visuotiniame mokinių susirinkime buvo renkamas Mokinių tarybos pirmininkas. Mokinių taryba delegavo du kandidatus: 10 klasės mokinę Viktoriją Stonytę ir devintoką Dovidą Strelčiūną. Pretendentai motyvacinėje kalboje akcentavo savo, kaip būsimo vadovo, privalumus, darbo kryptis, ką jie nuveiktų mokinių ir mokyklos labui. Tik minimalia (3 balsų) persvara laimėjo Viktorija Stonytė.  Sveikiname naująją Mokinių tarybos pirmininkę Viktoriją  ir linkime tesėti duotus pažadus ir būti tikra lydere savo mokykloje.

Informaciją pateikė I. Grabauskienė

Apdovanoti mokyklos šauniausi skaitytojai

Paskelbta 2018-05-31

Trečiadienio popietę į biblioteką rinkosi aistringi knygų mylėtojai. Pagal

6 klasės mokinių atliktą statistinį tyrimą – buvo išrinkti ir diplomais už aktyvų grožinės literatūros skaitymą bei knygomis apdovanoti šie mokiniai:

Edvinas Bentas 1-3 klasės

Goda Šakytė 2-4 kl.

Justė Rimkutė 5 klasė

Aistė Kazlauskaitė 6kl.

Aurelija Paulauskaitė 8a kl.

Agnė Klimaitė 8b kl.

Evelina Galminaitė 9 kl.

Ugnė Janauskaitė 10 kl.

Daugiausia, net 37 knygas, perskaitė 7 klasės mokinė Danielė Bagdanovičiūtė.

 

 

Taip pat mokykloje, mokslo metų eigoje, vyko skaitymo skatinimo konkursas

-  loterija „100 knygų vaikams ir Lietuvai“. Mokiniai skaitė knygas iš pateikto sąrašo bei pildė loterijos bilietus. Laimėtojais tapo:

Paulius Nemeikšis 3 kl.

Goda Šakytė 4 kl.

Greta Šimkutė 4 kl.

Justė Rimkutė 5 kl.

Aistė Gotautaitė 5 kl.

Aistė Karečkaitė 5 kl.

Dalyvavimas šalies 5-12 klasių mokinių (anglų k. ir meninės raiškos) konkurse „Anglų kalbos posakių vizualizavimas“

Paskelbta 2018-05-11

Posakiai kaip gėlės puošia kalbą. Norint gerai išmokti ir vartoti kalbą, neužtenka mokėti gramatiką, paskirus žodžius, labai svarbi kalbos klodų dalis yra posakiai. Juose sutelkta tautos istorija, kultūra ir charakteris. Jų naudojimas rašytinėje ir šnekamojoje kalboje parodo kalbos mokėjimo lygį.

Respublikiniame „Anglų kalbos posakių vizualizavimas“ konkurse dalyvavo devyni mūsų mokyklos mokiniai: Aistė Kazlauskaitė (6 kl.), Erikas Marcinkevičius (6 kl.), Justas Rudokas (6 kl.), Aurelija Paulauskaitė (8 kl.), Ugnė Žitkevičiūtė (8 kl.), Justina Alejūnaitė (9 kl.), Kamilė Liutvinaitė (9 kl.), Iveta Purytė (9 kl.), Kornelija Purytė (10 kl.).

Konkurso tikslas – ugdyti mokinių meninę raišką, kūrybinius gebėjimus ir kalbinius įgūdžius. Konkurso dalyviai turėjo giliau pažvelgti į vaizdingus posakius ir išreikšti savo požiūrį, supratimą bei jausmus pasirinkta kompiuterinės grafikos programa. Paveikslėlių iš interneto ar iš kitų šaltinių naudoti nebuvo galima.

Konkursas „Mes – vieno kraujo“

Paskelbta 2018-04-27

Septintos klasės mokiniai dalyvavo konkurse „Mes – vieno kraujo“. Tai tradicinis, jau trečius metus „Salduvės“ progimnazijos organizuojamas konkursas, kuriame dalyvauja ir mūsų mokyklos mokiniai.  Dalyviai parengė prisistatymus, pateikė apklausos apie kraujo donorystę rezultatus, varžėsi įvairiose rungtyse, smagiai ir turiningai praleido laiką. Mūsų mokyklos septintokų komanda grįžo su antros vietos nugalėtojų diplomais.

Informaciją parengė Miglė Veličkaitė

Laiko kapsulė

Paskelbta 2018-04-12

Mūsų mokyklos savivaldos atstovai dalyvavo renginyje CH. Frenkelio viloje, skirtame paminėti LMS iniciatyvą „Laiko kapsulė“. Iniciatyva „Laiko kapsulė“ tai – kelionė per 34 Lietuvos miestus, kuriuose yra LMS padaliniai. Kiekviename mieste vyksta minėjimas, kurio metu visos miesto mokyklų savivaldos įdeda savo nuotrauką su linkėjimu ateities kartoms. Taip po penkių mėnesių kelionės „Laiko kapsulė“ pasieks Vilnių, kur bus užrakinta ir patikėta saugoti Valstybės pažinimo centrui. Nuotraukos ir linkėjimai bus laikomi 100 metų, tada atidaryti ir eksponuojami.

Antrasis konkurso "Sveikuolių sveikuoliai" etapas

Paskelbta 2017-11-30

Atsikėlę mes ryte,

Mankštą pradedam drauge.

Pusryčiaujam būtinai,

Dieną pradedam žvaliai!

Štai taip energingai prasidėjo mūsų 5-6 kl. mokinių, Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistės Gintarės ir auklėtojos Justės prisistatymas konkurso "Sveikuolių sveikuoliai" II-jame etape, kuris vyko lapkričio 29 d. Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Šis etapas tikrai nebuvo lengvas ir pareikalavo daug žinių ir jėgų. Visi labai stengėmės, tačiau prizinių vietų neiškovojome (Iš dalyvavusių trylikos komandų, likome septinti). Nepaisant to, labai džiaugiamės dalyvavimu konkurse ir jau didesni ir dar rimčiau nusiteikę grįšime 2019 m.! :)

Informaciją pateikė Justė Staponkienė

Fotografavo Aistė Karečkaitė (5 kl.) ir Rasa Beniušienė

Mokyklos archyvas:

Mokyklos bendruomenei iškilmingai įteikti naujojo autobusiuko raktai

Paskelbta 2018-09-14

Prieš metus mokyklos baseino atidarymo šventėje išbandėme sanatorinės mokyklos "oro linijas" – skridome lėktuvu į sveikatą. O šiandien didžiuodamiesi išbandėme naują transporto priemonę, ilgai lauktą ir išsvajotą mūsų naujų kelionių įgyvendintoją - naująjį autobusiuką. Šioje kelionėje kartu su mumis dalyvavo LR seimo narys Stasys Tumėnas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Sitnikas bei Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė. Kartu su mokyklos vadove Lijana Giedraitiene buvo perkirpta raudona juostelė ir mokyklos vairuotojui įteikti autobuso rakteliai. O patys pažangiausi mokiniai išvyko į pirmąją kelionę - alpakų ūkį Dargaičių kaime.

Mes "Runway run 2018" bėgime

Paskelbta 2018-04-23

Šiaulių sanatorinės mokyklos bendruomenė balandžio 21 dieną dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vykusiame bėgime Lietuvoje Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2018“. Šis bėgimas skirtas paminėti 14 – ąsias įstojimo į NATO aljansą metines, o jo dvasia persismelkusi bendrumo ir vienybės jausmu. Todėl ir mes koja kojon, širdis širdin, visi kartu kaip didelė vieninga jėga įveikėme atstumą, nugalėję savo vidinius ne ir įrodę, kad nepaisant, turim ar neturim sveikatos problemų, mes galim!

Informaciją pateikė D. Vilcinė

Metodinė diena ir patirčių pasidalijimas

Paskelbta 2018-04-04

Š.m. balandžio 3 d. mokykloje vyko pedagogų metodinė diena. Kolegialiai mokėmės vieni iš kitų ir dalijomės turima patirtimi. A. Grigaliūnė ir D. Vilcinė mokė kolegas, kaip susikurti interaktyvias užduotis su Kahoot ir virtualios realybės programėlėmis IrobotAr bei Quiver. Pagalbos mokiniui specialistės A. Žymantienė, D. Kraskauskienė ir Ž. Andrėjaitienė pristatė mokinių netinkamo elgesio įvertinimo ir įveikimo mechanizmą, gydomosios kūno kultūros mokytoja R.Gudaitė – Fediuk priminė visiems taisyklingos ir netaisyklingos laikysenos padarinius bei pasidalino savo netradicinių pamokų akimirkomis. Pavaduotoja I. Grabauskienė pademonstravo naują projektinę metodinę priemonę - grįžtamojo ryšio žaidimą. A. Grigaliūnė, L. Bartašienė ir D. Vilcinė pasidalijo sėkminga patirtimi vedant integruotą pamoką bei įgyvendinant Nordplus Junior projektą. Lietuvių kalbos mokytojas V. Lunskis skaitė pranešimą "Lyderystė ir bendradarbiavimas", dalijosi savo įžvalgomis iš seminaro.

Rasa Gudaitė-Fediuk - sertifikuota Schroth metodo specialistė

Paskelbta 2017-11-09

Skoliozė – tai stuburo iškrypimas trijose plokštumose. Kaip vienas efektyviausių skoliozės konservatyvaus gydymo būdų yra laikomas Schroth metodas. Šį metodą skoliozei gydyti sukūrė kineziterapeutė Katherina Schroth 1927 m. Vokietijoje. Katherina Schroth kartodavo: Skoliozės gydymas – tarsi dėlionė – imame detalę po detalės, kol gauname taisyklingą laikyseną. Tik taip galime išgyti. „Ji ieškojo būdų, kaip galėtų palengvinti savo pačios skoliozės būseną. 1960 m. Schroth metodas tapo standartinis ir toliau buvo tobulinamas Katherinos dukters Christa’ės Lehnert-Schroth. Šis metodas taikomas visoje Europoje ir JAV.

Mūsų mokyklos gydomosios kūno kultūros mokytoja dalyvavo 9 dienų (70 akad.val.) trukusiuose tobulinimosi kursuose „Skoliozės gydymas pagal Schroth metodą“. Mokymus vedė Baltijos šalių regionui priskirta Schroth metodo instruktorė Silvija Bumane-Sila. Įgytas teorines bei praktines žinias  mokytoja taiko praktikoje.

Informaciją pateikė Rasa Gudaitė-Fediuk