Projektai

Archyvas:

Kalėdinių atvirukų gaminimo dirbtuvės

Paskelbta 2017-11-29

Kalėdinis laikotarpis, tai ne tik švenčių ir dovanų laukimas, bet ir gerų darbų metas. Mokykloje lankėsi mielos viešnios iš Šiaulių darbo rinkos mokymo centro, kurios, vadovaujamos profesijos mokytojos Miglės Plukienės, padėjo mūsų mokiniams pasigaminti šventinių atvirukų. Kalėdiniai rankų darbo atvirukai pradžiugins ne tik vaikų draugus bei artimuosius, bet nukeliaus pas  projekto NORD plus partnerius į Suomiją, Latviją bei Estiją.

Informaciją parengė I. Grabauskienė

Dalyvaujame tarptautiniame eTwinning projekte „SCIENCE HAND MADE“

Paskelbta 2017-11-27

Mokyklos neformaliojo ugdymo užsiėmimą „Stebukliniai bandymai“ lankantys mokiniai kartu su vadove Daine Bagdonaite ir anglų kalbos mokytoja Anželika Grigaliūne dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte „SCIENCE HAND MADE“. Projekto tikslas pasidalinti turima patirtimi apie mokykloje vykdomus bandymus ir eksperimentus, kuriems naudojamos paprastos, namų aplinkoje randamos medžiagos. Taip pat siekiama populiarinti gamtos mokslus bei plėsti mokinių anglų kalbos žodyną gamtos mokslų terminais. Projektas vyks nuo 2017 m. lapkričio mėn. iki 2018 m. balandžio mėn. Projekte dalyvauja ir savo patirtį pristato mokytojai ir mokiniai iš Slovakijos, Portugalijos, Serbijos ir Turkijos ugdymo įstaigų.

Lapkričio 22 d. mokiniai jau atliko pirmąjį eksperimentą „Kristalų auginimas“, kurį pristatys projekto dalyviams.

 

Informaciją pateikė Anželika Grigaliūnė ir Dainė Bagdonaitė

Edukacinė išvyką į Lietuvos radiją ir televiziją

Paskelbta 2017-11-27

Ar žinote kuo šiandien gyvena Lietuvos nacionalinis transliuotojas?  7 ir 9 klasių mokiniai jau žino, nes lapkričio 23 d. lankėsi Lietuvos radijuje ir televizijoje (LRT). Edukacijos metu aplankėme radijo ir televizijos studijas, kuriose vyksta populiariausių laidų filmavimai ir spindi Lietuvos eterio žvaigždės. Mokiniams didžiausią įspūdį paliko studija, kurioje filmuojamos „Gustavo enciklopedija“ laidos, nes daugelis kartu su ja užaugo.  Nustebino studijų išvaizda ir dydis, kuriose vyksta „Nacionalinė Eurovizijos atranka“, „Dainų dainelė“, „Lietuvos balsas“, „Duokim garo“ filmavimai. Tikrovėje studija daug mažesnė nei ją matome TV ekrane, o  įspūdingos dekoracijos kuriamos kompiuterinėmis programomis.

Popietė Šiaulių kolegijos sveikatos priežiūros fakultete

Paskelbta 2017-11-20

Lapkričio 17d. popietę, 5-7 klasių mokiniai vyko į Šiaulių valstybinės kolegijos sveikatos priežiūros fakultetą, kur vyko projektas "BENDRAUK, SPORTUOK IR SPINDULIUOK". Vaikai dalyvavo veikloje, skirtoje socialiniams įgūdžiams ugdyti. Dėstytoja papasakojo kaip valdyti neigiamas emocijas ir iškilusį pyktį. Studentės pristatė veiklą, kurioje mokiniai pūtė spalvotus burbulus, su jais žaidė ir iš jų piešė. Tai puikus būdas nusiraminti, susitelkti ir pabūti su savo mintimis.

Informaciją pateikė Justė Staponkienė

Edukacija Molėtuose „Astronomija ir kosminiai reiškiniai“

Paskelbta 2017-11-20

Lapkričio 16 dieną Šiaulių sanatorinės mokyklos 6 ir 10 klasių mokiniai kartu su auklėtojais Viktoru Sėjūnu ir Viga Kankaliene  pagal vykstantį projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ vyko į technologijų krypties išvyką - edukaciją  Molėtuose „Astronomija ir kosminiai reiškiniai“.

Muziejaus darbuotojas papasakojo  observatorijos įkūrimo istoriją, supažindino su žvaigždžių gausa ir įvairove, jų susiformavimu, su  saulės sistemos planetomis, galaktikomis, kometomis, asteroidais ir kitais kosminiais objektais. Observatorijos bokšte pademonstravo didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje – teleskopą. Mokiniai sužinojo, kad Žvaigždžių, galaktikų, kometų ir asteroidų stebėjimus atlieka Lietuvos mokslininkų sukonstruotais greitaeigiais fotometrais bei radialinio greičio matuokliu. Stebėjimų rezultatams interpretuoti yra sukurtos kompiuterinės programos. Parodyta vaizdinė medžiaga padėjo vaikams suprasti Kosmoso didybę ir grožį.

Projektas ,,Mokyklų karai"

Paskelbta 2017-11-17

,,ŠIAULIAI! ŠIAULIAI!”, ,,EINA, EINA!“, ,,GELTONA, JUODA”,,ŠIAULIAI LAIMĖS, MŪSŲ VĖLIAVOS PLAZDĖS!”. Tokiais šūksniais Šiaulių arenoje, lapkričio 15d., Sanatorinės mokyklos mokiniai ir jų auklėtojai palaikė krepšinio klubą ,,Šiauliai”.

Emocijos užvaldė visus, todėl drąsiai pakilome iš savo vietų ir iš visos širdies skandavome už Šiaulių miesto krepšininkus. Varžybų pabaiga buvo itin dramatiška,- tribūnos ūžė nuo sirgalių švilpimų, skanduočių ir plojimų.

Nors į kitą projekto ,,Mokyklų karai” etapą nepatekome, bet nuoširdų Ačiū sakome visiems, buvusiems arenoje. Mūsų daug ir mes ŠAUNUOLIAI!

 

Informaciją pateikė Viktoras Sėjūnas ir Justė Rinevienė.

Nuotraukų autoriai Justė Staponkienė ir Ainas Kazlauskas.

Skaitymo ir filmų žiūrėjimo popietės "Sutemų valandos"

Paskelbta 2017-11-17

Lapkričio 13-19 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Mūsų biblioteka įsijungė į tarptautinį NORDEN projektą, organizuojant skaitymo ir filmų žiūrėjimo popietes "Sutemų valandos“. Bibliotekininkės organizuojamose popietėse dalyvavo ir lietuvių kalbos mokytojai. Pavaduotojas Viktoras Norkus skaitė Anderseno pasaką "Lakštingala“ 1-4 klasių mokiniams. Valdas Lunskis skaitė ištrauką iš R. L. Stivensono kūrinio "Lobių sala“ 5 ir 9 klasių mokiniams. Po skaitymų - jaunieji klausytojai  žiūrėjo filmą "Bjaurusis ančiukas“, o vyresnieji - "Lobių sala“.

Dailės mokytoja Asta  Adomavičienė  su 6-7 klasių mokiniais surengė piešinių parodą ,"Paslaptingos lobių salos“.

Informaciją parengė Genė Čerkauskienė.

Projektinė veikla "Bendrauk, sportuok, ir spinduliuok"

Paskelbta 2017-11-17

Lapkričio 16 d. 8 klasės mokiniai ir auklėtoja Jovita Petrauskienė dalyvavo Šiaulių kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete projekto "Bendrauk, sportuok, ir spinduliuok" veiklose. Aštuntokai buvo supažindinti su slaugytojų profesija. Mokiniai apsilankė praktiniame slaugytojų kabinete, kuriame pamatė šiuolaikines slaugos priemones, kurios padega geriau rūpintis ligoniais. Vėliau vyko paskaita apie fizinį aktyvumą, kurios metu mokiniai diskutavo, atliko testus, dalyvavo mankštoje.

Informaciją pateikė J. Petrauskienė

Gamtinė – ekologinė išvyka „Išgyvenimo pagrindai“

Paskelbta 2017-10-20

Spalio mėn. 18 d. 8 klasių mokiniai vyko į gamtinę – ekologinę išvyką „Išgyvenimo pagrindai“ , Ariogaloje, Raseinių raj. Ši išvyka pagal projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Išvykoje mokiniai, lydimi vadovo, vaikščiojo Dubysos pakrante, susipažindami su įvairiais augalais, jų savybėmis, aiškinosi, kaip atskirti valgomus grybus, kokio augalo lapas stabdo kraujavimą ir gydo žaizdas, iš kokio pluoštinio augalo  galima nusipinti virvutę...

Po supažindinimo, mokiniai, susiskirstę į 4 grupes, pasitikrino žinias, atlikdami užduotis. Visi padirbėjo šauniai. Taigi, būdami gamtoje ekstremaliomis sąlygomis, jie miegotų minkštai, neliktų alkani, mokėtų suteikti pagalbą.

Išvykoje diena buvo saulėta, miškas- nusispalvinęs pačiomis gražiausiomis spalvomis, na, o nuotaika? Nuotaika  -  PUIKI!!!

Parengė Giedrė Gabšienė