Sveika mokykla

“Visiems vaikams turi būti užtikrinta teisė mokytis sveikatą stiprinančioje mokykloje”

(PSO dokumentas “Sveikata XXI amžiuje” 13 uždavinys)

 

Augantis vaikas didžiąją savo laiko dalį praleidžia mokykloje, todėl labai svarbu, kad būtent šioje terpėje būtų sudarytos sąlygos jo fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės užtikrinimui. Todėl Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO), Europos Bendrija (EB), Europos Taryba (ET) bendromis pastangomis dar 1992 metais pradėjo kurti sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą Europoje.
Jau po metų nuo įkūrimo 1993 metais į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą buvo priimta ir Lietuva.
Pagrindinis sveikatą stiprinančios mokyklos tikslas yra visų mokyklos bendruomenės narių sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas. Mokiniams padedama formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, kuriama maloni fizinė ir psichologinė aplinka. Dalyvavimas sveikatą stiprinančios mokyklos veikloje mokiniams suteikia galimybę ugdyti savo savarankiškumą ir atsakomybę.
Sveikatos stiprinimo pagrindas yra sveikatos ugdymas. Jis skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio, susijusių su sveikata formavimąsi. Sveikatą stiprinančios mokyklos koncepcija apima ne tik patį ugdymą, bet saugios ir sveikos mokymosi aplinkos užtikrinimą, bendradarbiavimo skatinimą mokykloje ir už mokyklos ribų. Būtent sveikatą stiprinančioje mokykloje vykdoma ilgalaikė ir kryptinga sveikatos ugdymo ir stiprinimo veikla pagal parengtas ir tarpžinybinės (SAM ir ŠMM) komisijos patvirtintas sveikatos stiprinimo programas.

Šiaulių sanatorinė mokykla 2009 m. balandžio 17 d. buvo pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla.

Sveikatą stiprinančios mokyklos veiklos pažymėjimas.

Lankstinukas "Renkuosi sveikatą stiprinančią mokyklą".

Kviečiame susipažinti su parengtu straipsniu, kuris skirtas sveikatą stiprinančioms mokykloms.

Straipsnis "Kaip saugiai važiuoti autobusu"

Archyvas:

Protų mūšis „Sveikata – geriausia dovana“

Paskelbta 2018-04-17

Sveikatą stiprinančių mokyklų „Banga per Lietuvą 2018“ atsirito ir į mūsų mokyklą.  Balandžio 16 dieną mokykloje vyko protų mūšis „Sveikata – geriausia dovana“. Sveikatos priežiūros specialistė Gintarė subūrė keturias 8-10 klasių mišrias komandas, kurios parodė savo sumanumą, žinias ir gebėjimus įvairiais sveikatos klausimais. Džiugu, kad mūsų mokiniai tikrai puikiai pasirodė ir didžiąją dalį klausimų atsakė teisingai. Protų mūšio metu komandos ne tik pasitikrino žinias, bet ir sužinojo nemažai praktinių dalykų.

Informaciją pateikė I. Grabauskienė

Žaidžiu, judu - sveikas esu

Paskelbta 2018-04-12

2018 m. sveikatą stiprinančios mokyklos mini savo veiklos 25 - metį. Šiuo metu Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklauso 430 šalies mokyklų iš 57 savivaldybių. Minint šią datą, mokiniai, mokytojai bei visuomenės sveikatos specialistai suburti į nacionalinį renginį "Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą". Balandžio 12 d., mūsų mokyklos 6 klasės mokiniai, jų auklėtoja Justė bei Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė, vyko į lengvosios atletikos ir sveikatingumo centrą ir dalyvavo sveikuolių rytmetyje "Žaidžiu, judu - sveikas esu". 

Informacija pateikė Justė Staponkienė

Fotografijų paroda "Sveikata visiems“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti

Paskelbta 2018-04-10

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure eksponuojama Šiaulių Sanatorinės mokyklos bendruomenės fotografijų paroda "Sveikata visiems“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti.

   Fotografijose užfiksuotos mokyklos bendruomenės narių fizinio aktyvumo akimirkos, kurios atspindi mokyklos misiją - ugdyti dorą, veržlų, atsakingą, mokantį bendrauti ir bendradarbiauti žmogų, pasirenkantį sveiką gyvenseną.

 

   Paroda visuomenės sveikatos biure veiks iki balandžio 27 d. Kviečiame apsilankyti.

   Informaciją pateikė Justė Rinevienė

Tarptautinės tuberkuliozės dienos paminėjimas

Paskelbta 2018-03-27

Kovo 24-oji – Tarptautinė tuberkuliozės diena. Ta proga Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistė Gintarė Pečiulienė surengė mokyklos devintokams žinių patikrinimą apie šią pavojingą ligą. Mokiniai sprendė kryžiažodį ir tokiu būdu ne tik pasitikrino žinias, bet ir sužinojo daug naudingos informacijos: kokie šios užkrečiamos ligos simptomai, kaip jos saugotis ir gydytis susirgus. Visiems renginio dalyviai buvo įteikti ŠVSB paguodos prizai, o daugiausiai pateikusios teisingų atsakymų – Austėja Sindriūnaitė ir Justina Alejūnaitė, apdovanotos saldžiais prizais.

Informaciją pateikė I. Grabauskienė

Taisyklingos laikysenos savaitė

Paskelbta 2018-03-14

Kovo 5 - 9 d. mūsų mokykloje buvo skelbiama taisyklingos laikysenos savaitė.  Šios savaitės metu kiekvieną rytmetį, pagal ištrauktus burtus, klasės visai mokyklai vedė rytinę mankštą. Užduotis turėjo pasižymėti originalumu, išradingumu, dalyvių gausumu. Įvykdžius visų klasių apklausą bei suvedus rytais dirbusių auklėtojų vertinimo rezultatus, pasirodo, labiausiai sekėsi 5 – 6 klasių komandai. Jie surinko daugiausia balų šioje užduotyje.

Labai daug susidomėjimo sulaukė kūrybinių darbų, sveikatos tema, paroda. Visi labai aktyviai dalyvavo labiausiai patikusio darbo rinkimuose ir nugalėtoju buvo išrinktas 6 klasės mokinės Samantos Vaičiulytės darbas.

Bendruomenės sporto valanda

Paskelbta 2018-03-08

Taisyklingos laikysenos savaitės Šiaulių sanatorinėje mokykloje trečiadienį gydomosios kūno kultūros mokytoja R. Gudaitė-Fediuk pakvietė mokyklos bendruomenę atlikti sveikatos testus ir kartu pasportuoti. Žinoma, visas dėmesys buvo skiriamas stuburui, laikysenai, koordinacijai, pusiausvyrai išlaikyti. Sportuodami jaučiamės ne tik stipresni, sveikesni, žvalesni, bet kyla pasididžiavimo savimi jausmas, šviesėja mintys, tvirtėja kūnas. Sveika mokykla - tai sveika bendruomenė.

Informaciją pateikė D. Vilcinė