Tradiciniai renginiai

Archyvas:

Lietuvos gimtadienis mokykloje

Paskelbta 2018-02-21

Vasario 16-osios  išvakarėse jau iš pat ryto  mokykloje šurmuliavo tautinėmis spalvomis pasidabinę moksleiviai ir pedagogai. Šventinės veiklos prasidėjo  energingu bendruomenės flashmobu .  Vėliau aktų salėje vyko iškilmingas minėjimas su skautų  rikiuote, pakiliomis eilėmis, skambiomis dainomis bei nuotaikingu šokiu.  O koks gi gimtadienis be tradicinio „Su gimimo diena...“ , be įspūdingo torto ir žvakučių. Šventinę dieną pratęsėme mokyklos baseine smagiomis estafetėmis , kur varžėsi ne tik  mokiniai, bet ir tėveliai, darbuotojai.

Kaip gera būti nepriklausomos Lietuvos šimtmečio liudininkais ir kartu su visa šalimi švęsti Valstybės gimtadienį!

Žiema, žiema bėk iš kiemo!

Paskelbta 2018-02-15

Su tradiciniu žiemos išvarymo šūkiu Šiaulių sanatorinės mokyklos mokiniai dalyvavo Užgavėnių šventėje, kurią organizavo Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras.

Didelis būrys  mokinių su auklėtojais žygiavo žydų, čigonų, ubagų, daktarių eisenoje.  Linksminomės su Lašininiu ir Kanapiniu: traukėme virvę, šokome žiemos išvarymo šokį, užrištomis akimis daužėme vazonus. Mokiniai šildėsi skanaudami žolelių arbatą, lauže kepė netradicinius bylus.

Stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą, atsisveikinome su More. Žiemą išvarėme triukšmingai ir smagiai. Grįžę į mokyklą, mokiniai skanavo gardžius blynus, kuriuos iškepė mokyklos virėjos.

Džentelmenų šou

Paskelbta 2018-01-25

Sausio mėn. 24 d. mokykloje vyko „ Džentelmenų šou“ . Jame dalyvavo 1-10 klasių vaikinai. Šou vedančiosios- Laura ir Rimantė supažindino su renginio eiga, demonstravo  skaidres apie  pagrindines džentelmeno savybes ir pakvietė į sceną visus dalyvius. Jie, pristatę  save, gavo džentelmeno pasus ir išskubėjo atlikti užduočių. O jų buvo labai įvairių: pakloti lovą ir sulankstyti marškinius, įsiūti sagą, nuskusti bulvę, sutepti sumuštinį, perskaityti eilėraštį įvairiomis intonacijomis bei pasakyti komplimentą, atlikti pusiausvyros pratimus. Na ir paskutinė- pati  pačiausia -intelektuali užduotis. Ją atliko kahoot programos pagalba.

Visi vaikinai šauniai „susitvarkė“ su užduotimis. Liko tik suskaičiuoti balus ir paskelbti nugalėtojus. Taigi:   Džentelmenų – džentelmenas – Tomas (9 kl.)

                                 Pirmasis Vice Misteris – Arnas (8 a kl.)

                                 Antrasis Vice Misteris – Ernestas (8 a kl.)

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Paskelbta 2018-01-12

Sausio 12 dienos rytą Laisvės gynėjų dieną paminėjome jau tradicija tapusia visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos kiemelyje degėme žvakutes ir tylos minute pagerbėme sausio 13-osios aukų, kritusių už Lietuvos laisvę,  atminimą. Devintokai, kartu  su auklėtoja Juste Rineviene, dalyvavo miesto moksleivių pilietinėje akcijoje „Laisvė“, kuri vyko skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės. Pirmoji tos dienos pamoka taip pat buvo skirta aptarti lemtingas Lietuvai dienas, to meto bendrą pilietinę poziciją, kuri  padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

Informaciją pateikė I. Grabauskienė

Kalėdinė vakaronė

Paskelbta 2017-12-27

Štai ir sulaukėme Kalėdinės vakaronės, kurioje netrūko  geros nuotaikos , šventinių siurprizų ir vaišių. Mokyklos bendruomenė rinkosi netradicinėje aplinkoje – klube HAPPY MOSQUITO.  Susirinkusius sveikino mokyklos vadovė Lijana Giedraitienė, klubo  šeimininkas. Vakaro metu paskelbti ir apdovanoti konkurso „Kalėdiškiausio bendrabučio kambario“ nugalėtojai. Pagarsintas ir apdovanotas, mokyklos darbuotojų nuomone, paslaugiausias ir mandagiausias mokyklos mokinys. Juo išrinktas – 9 klasės mokinys Mantvydas Mickys. Smagiai nuteikė išradingi klasių pasirodymai, merginų ansambliuko dainos. Savo pokštais ir žaidimais visus išjudino  gražioji elfė Monika. Bešokant pagal puikiai parinką didžėjo repertuarą, nepajutome, kaip  salėje pasirodė Kalėdų senelis, atgabentas ant Vienaragio kupros. Visi džiaugėsi dovanėlėmis, o labiausiai – mūsų mažieji. Vakarėlis baigėsi, tačiau įspūdžiais buvo dalijamasi iki vėlaus vakaro.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir padėjusiems surengti puikią šventę!

Kalėdos ateina tyliai...

Paskelbta 2017-12-21

Kalėdos ateina tyliai. Prieššventinis laikotarpis, tai ne tik vakarėlių ir dovanų pirkimo metas, bet ir laikas, kai reikia apmąstyti praėjusius metus, duoti peno sielai. Ketvirtadienio vakarą mokyklos bendruomenė tradiciškai dalyvavo šv. Mišiose.  šv. Jurgio bažnyčioje. Šv. Mišios buvo laikomos už Šiaulių sanatorinės mokyklos mokinius, jų tėvelius, pedagogus ir visus darbuotojus. Kunigas pasidžiaugė matydamas tiek jaunų veidų, tarsi angeliukų, plevenančių bažnyčioje. Mišias papuošė skardžios ir jausmingios mūsų mokyklos mergaičių ansamblio, vadovaujamo muzikos mokytojos Sandros Banevičienės, sakralinės giesmės.

Informaciją parengė Irma Grabauskienė

V-oji Šiaulių miesto švietimo įstaigų paramos akcija „Laimės keksiukai“

Paskelbta 2017-12-14

Gruodžio 11d. Šiaulių sanatorinės  mokyklos bendruomenė prisidėjo prie V- osios Šiaulių miesto švietimo įstaigų paramos akcijos „Laimės keksiukai“. Akcijos tikslas  – padėti onkologinėmis ligomis sergantiems Šiaulių krašto vaikams. Akcija vyko mokykloje ir Šiaulių įmonėse: TeleRadio taisykloje, Tilžės g. 61, UAB  „Kalistara“, UAB „Juozas veža“, Karinių oro pajėgų ginkluotės ir technikos remonto depe, krepšinio klube „Šiauliai“. Nuoširdžiai dėkojame už gražios  idėjos palaikymą, keksiukų kepimą ir puošimą auklėtojams, socialinei pedagogei, mokiniams  ir  jų tėveliams, o socialiniams partneriams ir mokyklos draugams  už bendradarbiavimą. Gera daryti kilnius darbus.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Irma Grabauskienė

Adventinė popietė Šiaulių Vyskupijos kurijos pastoraciniame centre

Paskelbta 2017-12-08

Gruodžio 6 dienos popietę mokyklos bendruomenė ir svečiai  susirinko į Vyskupijos kurijos konferencijų salę. Mūsų mokykloje jau tradicija tapo pirmąją Advento savaitę pradėti dvasinga popiete. Šiemet ji ypatinga – buvome maloniai priimti pastoraciniame centre. Atėjome ne tuščiomis. Merginų ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Sandros Banevičienės, atliko giesmes ,,Tu ateini“, ,,Marija, Dievo motina“. 7 klasės mokinė Silvija Penikaitė giedojo giesmę ,,Taisykite Viešpačiui kelią“. 4 klasės mokinė Goda Šakytė atliko giesmę ,,Kaip ištroškusi elnė“. Mokiniai skaitė eiles,  Viktorija Stonytė ir Mindaugas Sakalauskas vedė renginį. Mokytojos Aušra Bagušytė ir Vitalija Jakubauskienė  su mokinėmis nupynė  Advento vainiką, paaiškino jo simbolių  prasmę. Kunigas Arūnas Jankauskis kalbėjo apie Adventą, pasidalino kelionės į Beatliejų įspūdžiais, kvietė apmąstyti ir ryžtis atliki bent po vieną gerą darbą iki Kalėdų.

Draugo diena

Paskelbta 2017-12-04

2003 m. Lietuvos televizijos kanalas LNK ir mobiliojo ryšio paslaugų bendrovė „Omnitel“ lapkričio 29-ąją paskelbė Draugo diena. Šią dieną visi kviečiami prisiminti, pasveikinti savo draugus, pasakyti vieną kitą gerą žodį ir pabrėžti, kokie svarbūs mūsų visų gyvenime yra tie keli artimi žmonės. Prie šventės prisijungė vaikų jaunimo klubai, kviečiantys surasti draugą ir bendramintį tos pačios patinkančios veiklos būrelyje.

Jau kelinti metai Draugo dieną mini ir mūsų mokyklos bendruomenė. Jau nuo pat ryto sklandė puiki nuotaika, nes mokiniai sveikinosi šiltais apsikabinimais. Per pertraukas skambėjo dainos apie draugystę. 14 val. visi mokiniai rašė SMS žinutes su palinkėjimais savo draugams, su kuriais negalės šią dieną pasimatyti. Vakare  klasėse smaližiavo uogienę, bendravo ir žaidė smagius žaidimus. Po vakarienės visi buvo kviečiame į tris „mokyklos kino sales“, kur žiūrėjo filmus apie draugystę.