Tradiciniai renginiai

Archyvas:

Šiaulių miesto 1-4 klasių mokinių kūrybinių dirbtuvėlių „Velykiniai akcentai“ akimirkos

Paskelbta 2018-03-30

Jau antrus metus iš eilės mūsų mokykloje organizuojamose Šiaulių miesto 1-4 klasių mokinių kūrybinėse dirbtuvėlėse „Velykiniai akcentai“ dalyvavo Šiaulių Ragainės, Salduvės, Zoknių, Vinco Kudirkos, Rėkyvos, „Romuvos“ progimnazijų ir „Saulės“ pradinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai ir jų mokytojos.

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms, mokiniai margino kiaušinius vašku,  origamio technika lankstė Šv. Velykų simbolį – kiškutį, iš gamtinių medžiagų kūrė Velykines dekoracijas, kuriomis papuoš savo namus ar nudžiugins artimuosius.  

Mokytojos ne tik susipažino su Šiaulių sanatorine mokykla ir jos erdvėmis, bet ir pasisėmė jėgų pasivaišindamos deguonies kokteiliais.

 

Informaciją parengė A.Grigaliūnė, J.Petrauskienė

Kaziuko mugė

Paskelbta 2018-03-06

Visus, visus  – didelius ir mažus kovo 5 dieną kermošiaus šauklys sukvietė  į Kaziuko mugę susipažinti su amatais, pirkti, parduoti, mainyti, šokti, žaisti, dainuoti. Tai, ko gero, pati linksmiausia pavasario šventė, turinti kelių šimtų metų tradicijas, todėl ir mūsų mokykloje  nuotaika buvo pakili. Kermošius vyko mokyklos valgykloje. Skambia daina ir netradiciniu muzikavimu jį pradėjo globos namų „Goda“ ugdytiniai. Koncertą papuošė  S. Sondeckio  menų gimnazijos jaunieji atlikėjai. Mugėje galėjome pamaloninti ne tik širdį, bet ir pilvą. Kaziukas ir Kazytė kvietė pirkti ir ragauti naminio sūrio, žolelių arbatos, šviežių, burnoje tirpstančių pyragų, sausainių  ir traškiųjų vaflių, kuriuos kepė auklėtojos, vaikų mamos ir net patys vaikai. Visą savaitę  o gal net ir ilgiau, mokiniai suko galvas - ką čia gražaus pagaminti, kad pirkėjus sudominti. Ir padarė, ir prigamino, ir sugalvojo, kad gražu buvo žiūrėti. Visi pirko, derėjosi, visų akys švytėjo.

Lietuvos gimtadienis mokykloje

Paskelbta 2018-02-21

Vasario 16-osios  išvakarėse jau iš pat ryto  mokykloje šurmuliavo tautinėmis spalvomis pasidabinę moksleiviai ir pedagogai. Šventinės veiklos prasidėjo  energingu bendruomenės flashmobu .  Vėliau aktų salėje vyko iškilmingas minėjimas su skautų  rikiuote, pakiliomis eilėmis, skambiomis dainomis bei nuotaikingu šokiu.  O koks gi gimtadienis be tradicinio „Su gimimo diena...“ , be įspūdingo torto ir žvakučių. Šventinę dieną pratęsėme mokyklos baseine smagiomis estafetėmis , kur varžėsi ne tik  mokiniai, bet ir tėveliai, darbuotojai.

Kaip gera būti nepriklausomos Lietuvos šimtmečio liudininkais ir kartu su visa šalimi švęsti Valstybės gimtadienį!

Žiema, žiema bėk iš kiemo!

Paskelbta 2018-02-15

Su tradiciniu žiemos išvarymo šūkiu Šiaulių sanatorinės mokyklos mokiniai dalyvavo Užgavėnių šventėje, kurią organizavo Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras.

Didelis būrys  mokinių su auklėtojais žygiavo žydų, čigonų, ubagų, daktarių eisenoje.  Linksminomės su Lašininiu ir Kanapiniu: traukėme virvę, šokome žiemos išvarymo šokį, užrištomis akimis daužėme vazonus. Mokiniai šildėsi skanaudami žolelių arbatą, lauže kepė netradicinius bylus.

Stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą, atsisveikinome su More. Žiemą išvarėme triukšmingai ir smagiai. Grįžę į mokyklą, mokiniai skanavo gardžius blynus, kuriuos iškepė mokyklos virėjos.

Džentelmenų šou

Paskelbta 2018-01-25

Sausio mėn. 24 d. mokykloje vyko „ Džentelmenų šou“ . Jame dalyvavo 1-10 klasių vaikinai. Šou vedančiosios- Laura ir Rimantė supažindino su renginio eiga, demonstravo  skaidres apie  pagrindines džentelmeno savybes ir pakvietė į sceną visus dalyvius. Jie, pristatę  save, gavo džentelmeno pasus ir išskubėjo atlikti užduočių. O jų buvo labai įvairių: pakloti lovą ir sulankstyti marškinius, įsiūti sagą, nuskusti bulvę, sutepti sumuštinį, perskaityti eilėraštį įvairiomis intonacijomis bei pasakyti komplimentą, atlikti pusiausvyros pratimus. Na ir paskutinė- pati  pačiausia -intelektuali užduotis. Ją atliko kahoot programos pagalba.

Visi vaikinai šauniai „susitvarkė“ su užduotimis. Liko tik suskaičiuoti balus ir paskelbti nugalėtojus. Taigi:   Džentelmenų – džentelmenas – Tomas (9 kl.)

                                 Pirmasis Vice Misteris – Arnas (8 a kl.)

                                 Antrasis Vice Misteris – Ernestas (8 a kl.)

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Paskelbta 2018-01-12

Sausio 12 dienos rytą Laisvės gynėjų dieną paminėjome jau tradicija tapusia visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokyklos kiemelyje degėme žvakutes ir tylos minute pagerbėme sausio 13-osios aukų, kritusių už Lietuvos laisvę,  atminimą. Devintokai, kartu  su auklėtoja Juste Rineviene, dalyvavo miesto moksleivių pilietinėje akcijoje „Laisvė“, kuri vyko skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės. Pirmoji tos dienos pamoka taip pat buvo skirta aptarti lemtingas Lietuvai dienas, to meto bendrą pilietinę poziciją, kuri  padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

Informaciją pateikė I. Grabauskienė

Kalėdinė vakaronė

Paskelbta 2017-12-27

Štai ir sulaukėme Kalėdinės vakaronės, kurioje netrūko  geros nuotaikos , šventinių siurprizų ir vaišių. Mokyklos bendruomenė rinkosi netradicinėje aplinkoje – klube HAPPY MOSQUITO.  Susirinkusius sveikino mokyklos vadovė Lijana Giedraitienė, klubo  šeimininkas. Vakaro metu paskelbti ir apdovanoti konkurso „Kalėdiškiausio bendrabučio kambario“ nugalėtojai. Pagarsintas ir apdovanotas, mokyklos darbuotojų nuomone, paslaugiausias ir mandagiausias mokyklos mokinys. Juo išrinktas – 9 klasės mokinys Mantvydas Mickys. Smagiai nuteikė išradingi klasių pasirodymai, merginų ansambliuko dainos. Savo pokštais ir žaidimais visus išjudino  gražioji elfė Monika. Bešokant pagal puikiai parinką didžėjo repertuarą, nepajutome, kaip  salėje pasirodė Kalėdų senelis, atgabentas ant Vienaragio kupros. Visi džiaugėsi dovanėlėmis, o labiausiai – mūsų mažieji. Vakarėlis baigėsi, tačiau įspūdžiais buvo dalijamasi iki vėlaus vakaro.

Ačiū visiems dalyvavusiems ir padėjusiems surengti puikią šventę!

Kalėdos ateina tyliai...

Paskelbta 2017-12-21

Kalėdos ateina tyliai. Prieššventinis laikotarpis, tai ne tik vakarėlių ir dovanų pirkimo metas, bet ir laikas, kai reikia apmąstyti praėjusius metus, duoti peno sielai. Ketvirtadienio vakarą mokyklos bendruomenė tradiciškai dalyvavo šv. Mišiose.  šv. Jurgio bažnyčioje. Šv. Mišios buvo laikomos už Šiaulių sanatorinės mokyklos mokinius, jų tėvelius, pedagogus ir visus darbuotojus. Kunigas pasidžiaugė matydamas tiek jaunų veidų, tarsi angeliukų, plevenančių bažnyčioje. Mišias papuošė skardžios ir jausmingios mūsų mokyklos mergaičių ansamblio, vadovaujamo muzikos mokytojos Sandros Banevičienės, sakralinės giesmės.

Informaciją parengė Irma Grabauskienė