Ugdymas karjerai

Tikslas – padėti mokiniams sąmoningai, aktyviai kurti savo karjerą.

Pagrindiniai dokumentai:                 

1. Profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas (patvirtintas LR švietimo ir mokslo ministro ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V- 1090/A1-314).

2. Ugdymo karjerai programa (patvirtinta LR švietimo ir mokslo ministro 2014 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. V – 72).

3. Šiaulių sanatorinės mokyklos profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas (patvirtintas Šiaulių sanatorinės mokyklos direktoriaus 2016 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. IV-68).

Uždaviniai:

1. Sudaryti mokiniams galimybes pažinti, įvertinti ir aptarti individualias savybes, galinčias turėti įtakos karjerai.

2. Teikti informaciją apie aukštosiose mokyklose bei profesinio rengimo centruose vykdomas studijų ar mokymo programas, mokymo formas, trukmę, priėmimo taisykles, mokymosi sąlygas.

3. Teikti informaciją apie mokymosi ir darbo galimybes (pasitelkiant informacines sistemas ir kitas priemones – pažintinius vizitus, renginius, ekskursijas, susitikimus su švietimo įstaigų atstovais, darbdaviais ir kitais asmenimis).

4. Organizuoti profesinį veiklinimą – veiklas, kuriose mokiniams padedama aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, ugdytis profesinę motyvaciją, bei planuoti būsimą karjerą.

5. Vykdyti mokinių profesinį konsultavimą (individualų ir grupinį).

6. Padėti mokiniams, jų tėvams rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją, supažindinti su profesinio informavimo šaltiniais, patarti, kur rasti profesinio informavimo, konsultavimo institucijas.

Ugdymo karjerai klausimais konsultuoja:

ugdymo karjerai koordinatorė Irma Grabauskienė, el.p. irmagrabauskiene@gmail.com

Nuorodos:

Kaip padėti vaikui renkantis profesiją

Dėl geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2016 metais tvarkos aprašo

Karjeros planas 5-6 kl.

Karjeros planas 7 kl.

Karjeros planas 8 kl.

Karjeros planas 9 kl.

Karjeros planas 10 kl.

 

Archyvas:

Susitikimas su gamtos fotografu, ornitologu M.Čepuliu

Paskelbta 2017-11-20

Penktadienį mokykloje svečiavosi populiariausias gamtos fotografas, ornitologas, knygos „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ autorius  Marius Čepulis. Svečias mokiniams pravedė pamoką “Gamtos fotografija ir kaip prikalbinti gyvūną fotografuotis“. Autorius papasakojo ką fotografuoja ( peizažai, dangus, debesys, pašvaistės, povandeninis  pasaulis, žvėrys, paukščiai, ropliai, ...) ir ką labiausiai mėgsta fotografuoti. Ogi, paukščius. Jis gi –ornitologas.

Ko gi reikia norint būti gamtos fotografu? Pirmiausia žinių, po to, mokėjimo fotografuoti, sėkmės, patirties, kantrybės, išmaniųjų programėlių, įrangos. Žinios. Kiekvienam gyvūnui – individualiai. Svarbu žinoti apie gyvūną ar  paukštį viską: kur ir kada jis būna, kaip prie jų prieiti, ką mėgsta, kada maitinasi, kada atsiveda jauniklių,... Be to, svarbu tinkamai pasistatyti slėptuvę, gerai ją užmaskuoti.

Fotografas rodė daug gražių nuotraukų, papasakodamas nuotraukos priešistorę, pakomentuodamas užfiksuotą vaizdą.

Paskaita „Ateities Lietuva“

Paskelbta 2017-11-20

Lapkričio 15 d.  šeši 8a klasės mokiniai vyko į profesionalaus karjeros konsultanto Ryčio Jurkėno paskaitą „Ateities Lietuva“ S. Daukanto gimnazijoje.  Pranešėjas išdėstė 5 žingsnių strategiją, kuri garantuoja sėkmingos karjeros pasirinkimą, paaiškino, kaip svarbu susidaryti veiksmų planą ir kodėl jaunimas nežino, kaip pasirinkti savo kelią ir kas įtakoja pasirinkimui.

Baigdamas paskaitą, R. Jurkėnas pacitavo, kad sėkmei reikia tik dviejų dalykų: tiksliai žinoti, ko trokšti ir įvertinti, kokią kainą  esi pasiryžęs už tai sumokėti ir pradėti mokėti (H.L. Hunt).

Mokiniams paskaita patiko, jie sužinojo daug  naujo ir įsivertino   turimas žinias.

Informaciją parengė 8a klasės vadovė  G. Gabšienė                    

Svečiuose Švietimo centro jaunimo darbo biržos koordinatorė Giedrė Paliulienė

Paskelbta 2017-11-10

9-10 klasių mokiniams vyko paskaita - diskusija „Atrask save“. Lektorė supažindino su ateities profesijomis, aptarė, kokių profesijų žmonių reikės ateityje. Mokiniams patarė apgalvoti savo dabartinius pomėgius ir, koks darbas labiau tiktų. Pasiūlė rinktis ne tą profesiją, kurią pasirinko draugas, o kokia darbine veikla pats norėtų užsiimti ateityje. Lektorė pabrėžė, kad ateityje labiausiai bus patrauklios profesijos, susijusios su išmaniosiomis technologijomis.

Buvo išsamiai pristatytas projektas „Atrask save“, skirtas 15-28 metų jaunimui, kuris nedirba, nesimoko, nedalyvauja mokymuose. Projekto tikslas – suteikti jaunimui aktyvaus skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti. Šios paslaugos yra suteikiamos pagal individualius kiekvieno jauno žmogaus poreikius, didžiausią dėmesį skiriant individualiam darbui.

Informaciją pateikė Zoolina Jašinskienė

Išvyka į tardymo izoliatorių

Paskelbta 2017-10-16

Spalio 5 d. ir 12 d. Šiaulių sanatorinės mokyklos 8a ir 8b klasės mokiniai ir auklėtojos lankėsi Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su Tardymo izoliatoriuje veikiančiu muziejumi, jo atsiradimo istorija, bausmių vykdymo sistema, laikomų asmenų gyvenimo sąlygomis, darbuotojų profesijomis, karjera.

Informaciją pateikė G. Gabašienė ir J. Petrauskienė

Popietė saugaus eismo klasėje

Paskelbta 2017-10-10

Spalio 9 dienos popietę, mūsų mokyklos, 5 ir 6 klasių mokiniai vyko į Saugaus eismo klasę, esančią Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate. Mokinius pasitiko policijos pareigūnė Kristina Strelcovienė. Ji mokiniams priminė kelių eismo taisykles, labai įdomiai ir išsamiai papasakojo apie saugų elgesį gatvėje. Uždavė daug klausimų mokiniams, o už teisingą atsakymą kiekvienas gavo ir dovanų - atšvaitą! Vėliau mokiniai pasirašė, kad laikysis kelių eismo taisyklių, bus atsakingi ir drausmingi eismo dalyviai. Išmokę saugaus eismo pamoką, saugiai grįžome į mokyklą...

Informaciją pateikė J. Staponkienė

Išvyka į karinių pajėgų oro bazę

Paskelbta 2017-09-21

Rugsėjo 20d. mūsų mokyklos 5 - 6 kl. mokiniai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti NATO oro pajėgų bazėje. Ten šiuo metu misiją vykdo ir Baltijos šalių oro erdvę saugo amerikiečiai. Naikintuvų pilotai iš Amerikos ir ten dirbantis karininkas lietuvis labai šiltai mus sutiko ir papasakojo apie savo darbą bei aprodė Zoknių bazę. Mokiniai labai susidomėję stebėjo video medžiagą apie skraidymą naikintuvais, išgirdo įdomių dalykų apie naikintuvą F15 arba kitaip EAGLE, galėjo iš arti pamatyti ir pačiupinėti įvairią pilotų amuniciją. Išvykos kulminacija - naikintuvo F15 piloto kabinos apžiūrėjimas! Už šią įspūdingą pažintinę išvyką labai dėkojame Justo Rudoko mamai, mokyklos tarybos atstovei Laimai. Ačiū!

Informaciją pateikė Justė Staponkienė

Profesijų viktorina "Ateities traukinys"

Paskelbta 2017-05-18

Gegužės 16 d. mūsų mokyklos 5, 6 klasių mokiniai, kartu su auklėtoja Juste Staponkiene, vyko į Šiaulių logopedinę mokyklą, kur dalyvavo profesijų viktorinoje "Ateities traukinys". Viktorinoje dalyvavo keturios komandos iš įvairių mokyklų. Mokiniams buvo pateiktos penkios užduotys susijusios su profesijomis. Mūsų mokiniai puikiai su jomis susidorojo, o galiausiai nugalėjo draugystė ir visos komandos gavo padėkas. Tai buvo puiki galimybė mokiniams pamąstyti apie tolesnį savo gyvenimo kelią ir profesijos pasirinkimą. 

Septintokų išvyka į UAB „Sabalin“

Paskelbta 2017-04-08

7 klasės mokiniai lankėsi UAB „Sabalin“. Įmonės veiklos sritis - avalynės gamyba, modeliavimas, didmeninė ir mažmeninė prekyba.
Bendrovėje gaminama vaikiška, moteriška, vyriška ir specialiosios paskirties avalynė.

Didžioji dalis, t.y. apie 90%, eksportuojama į Vokietiją, Angliją, Suomiją. 

Moksleiviai sužinojo apie įmonę, batsiuvio profesiją ,avalynės medžiagų sudėtį, batų odą, patarimus apie avalynės priežiūrą. Į mokyklą grįžo su naujomis žiniomis bei suvenyrais.