Ugdymas karjerai

Tikslas – padėti mokiniams sąmoningai, aktyviai kurti savo karjerą.

Pagrindiniai dokumentai:                 

1. Profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas (patvirtintas LR švietimo ir mokslo ministro ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V- 1090/A1-314).

2. Ugdymo karjerai programa (patvirtinta LR švietimo ir mokslo ministro 2014 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. V – 72).

3. Šiaulių sanatorinės mokyklos profesinio orientavimo vykdymo tvarkos aprašas (patvirtintas Šiaulių sanatorinės mokyklos direktoriaus 2016 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. IV-68).

Uždaviniai:

1. Sudaryti mokiniams galimybes pažinti, įvertinti ir aptarti individualias savybes, galinčias turėti įtakos karjerai.

2. Teikti informaciją apie aukštosiose mokyklose bei profesinio rengimo centruose vykdomas studijų ar mokymo programas, mokymo formas, trukmę, priėmimo taisykles, mokymosi sąlygas.

3. Teikti informaciją apie mokymosi ir darbo galimybes (pasitelkiant informacines sistemas ir kitas priemones – pažintinius vizitus, renginius, ekskursijas, susitikimus su švietimo įstaigų atstovais, darbdaviais ir kitais asmenimis).

4. Organizuoti profesinį veiklinimą – veiklas, kuriose mokiniams padedama aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį, ugdytis profesinę motyvaciją, bei planuoti būsimą karjerą.

5. Vykdyti mokinių profesinį konsultavimą (individualų ir grupinį).

6. Padėti mokiniams, jų tėvams rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją, supažindinti su profesinio informavimo šaltiniais, patarti, kur rasti profesinio informavimo, konsultavimo institucijas.

Ugdymo karjerai klausimais konsultuoja:

ugdymo karjerai koordinatorė Irma Grabauskienė, el.p. irmagrabauskiene@gmail.com

Nuorodos:

Kaip padėti vaikui renkantis profesiją

Dėl geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2016 metais tvarkos aprašo

Karjeros planas 5-6 kl.

Karjeros planas 7 kl.

Karjeros planas 8 kl.

Karjeros planas 9 kl.

Karjeros planas 10 kl.

 

Archyvas:

Profesijų viktorina "Ateities traukinys"

Paskelbta 2017-05-18

Gegužės 16 d. mūsų mokyklos 5, 6 klasių mokiniai, kartu su auklėtoja Juste Staponkiene, vyko į Šiaulių logopedinę mokyklą, kur dalyvavo profesijų viktorinoje "Ateities traukinys". Viktorinoje dalyvavo keturios komandos iš įvairių mokyklų. Mokiniams buvo pateiktos penkios užduotys susijusios su profesijomis. Mūsų mokiniai puikiai su jomis susidorojo, o galiausiai nugalėjo draugystė ir visos komandos gavo padėkas. Tai buvo puiki galimybė mokiniams pamąstyti apie tolesnį savo gyvenimo kelią ir profesijos pasirinkimą. 

Septintokų išvyka į UAB „Sabalin“

Paskelbta 2017-04-08

7 klasės mokiniai lankėsi UAB „Sabalin“. Įmonės veiklos sritis - avalynės gamyba, modeliavimas, didmeninė ir mažmeninė prekyba.
Bendrovėje gaminama vaikiška, moteriška, vyriška ir specialiosios paskirties avalynė.

Didžioji dalis, t.y. apie 90%, eksportuojama į Vokietiją, Angliją, Suomiją. 

Moksleiviai sužinojo apie įmonę, batsiuvio profesiją ,avalynės medžiagų sudėtį, batų odą, patarimus apie avalynės priežiūrą. Į mokyklą grįžo su naujomis žiniomis bei suvenyrais.

Išvyka į Šiaulių apylinkės teismą

Paskelbta 2017-03-09

Kovo 7 d. 5-6 klasių mokiniai su auklėtojomis Akvile Greičiūnaite - Rakickiene ir Juste Staponkiene svečiavosi Šiaulių apylinkės teisme. Ten mokiniai teismo posėdžių salėje susitiko su teisėju, kuris labai įdomiai ir išsamiai papasakojo apie Lietuvos teismų struktūrą, kaip vyksta posėdžiai, kokie darbuotojai dirba tesime ir kaip tapti teisėju. Mokiniai ne tik galėjo išgirsti pasakojimą, bet ir pamatyti vaizdinę medžiagą apie šią profesiją bei iš arti apžiūrėti teisėjo regalijas.

Vizitas į „Vilmers“ baldų gamyklą

Paskelbta 2017-02-14

Sausio mėn. 7-8  klasės mokiniai turėjo pažintinį profesinio veiklinimo vizitą į „Vilmers“ baldų gamyklą. Tai dar pakankamai nauja moderni įmonė, kurioje dirba 300 talentingų baldų specialistų. Čia gaminami skandinaviško tipo baldai, kurie eksportuojami į daugelį Europos šalių. Mokiniai pamatė gamybos procesą, susipažino su baldininko profesija, pabendravo su įmonėje dirbančiais specialistais.

Ekskursija į Šiaulių centrinį paštą

Paskelbta 2017-02-06

Sausio 31 d. 5-6 klasių mokiniai, kartu su auklėtojomis Juste Staponkiene ir Akvile Greičiūnaitė - Rakickiene lankėsi Šiaulių centriniame pašte. Paštininkas Vladas Simonauskas maloniai pasitiko ir išsamiai supažindino su pašto istorija, teikiamomis paslaugomis, pašte dirbančių žmonių kasdieniu darbu, profesijomis esančiomis bendrovėje bei karjeros galimybėmis.

Ekskursija į UAB „Putokšnis“

Paskelbta 2017-01-25

Sausio 19 d. 7 klasės mokiniai lankėsi  UAB „Putokšnis “ PET butelių pūtimo ceche. Inžinierius Darius trumpai papasakojo įmonės istoriją, aprodė butelių ruošinius ir įrengimus, kurie pagamina nuo 5 tūkstančių iki 7 tūkstančių įvairių spalvų, perdirbto plastiko, skirtingo dizaino butelių per 1 val. Buteliai gaminami mineraliniam vandeniui, gazuotiems ir negazuotiems nealkoholiniams gėrimams ir jie siunčiami į Europos šalis, net ir į Naująją Zelandiją.

Mokiniams buvo priminta ir apie gamtos saugojimą, antrinių medžiagų rūšiavimą.

Taip pat įmonės darbuotojas skatino mokinius mokytis, atrasti save ir siekti karjeros savo šalyje.

Atrask savo talentą!

Paskelbta 2016-12-12

VŠĮ Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras, kartu su partneriais, prisijungė prie Europos profesinių gebėjimų savaitės - Atrask savo talentą! Tai iniciatyva, kuria siekiama, kad profesinis mokymas, padedantis įgyti kokybiškų įgūdžių ir susirasti darbą, būtų patrauklesnis. Mokymo centras prie iniciatyvos prisijungė, paleisdamas po Lietuvą technologijų mokyklą ant ratų (infomobilį/mobiliąja laboratoriją) - inovatyvia technologijų ir inžinerinio mokymo įranga aprūpintą specialų autobusą.

Gruodžio 9 d. mobilioji laboratorija lankėsi Šiauliuose ir mūsų mokyklos 8-10 kl. mokiniai turėjo unikalią galimybę joje apsilankyti. Čia jie susipažino su pažangiomis profesijomis: suvirintoju elektra, suvirintoju pusautomačiu, metalų suvirintoju bei pjaustytoju elektra ir dujomis, santechniku ir šaltkalviu. Sužinojo apie modernias mokymosi ir karjeros galimybes, išbandė technines užduotis, stimuliacijas ir žaidimus.

Išvyka į geležinkelio muziejų

Paskelbta 2016-11-28

2016 m. lapkričio 24 d. 10 klasės mokiniai vyko į Šiaulių geležinkelio muziejų bei geležinkelio stoties avarijų likvidavimo skyrių.

 Apžiūrėjome  senuosius muziejaus eksponatus: garvežius, svarstykles, mašinas, kitus įrenginius, seniau naudotus geležinkelio darbe. Susipažinome su geležinkelio istorija.

Vėliau i turėjome  galimybę susipažinti su avarijų likvidavimo skyriumi: apžiūrėjome avarijų likvidavimo sąstatą, išgirdome įvairių istorijų apie geležinkelyje pasitaikančias avarijas ir jų likvidavimo ypatumus.

Sužinojome, kokios profesijos reikalingos bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“.

Karjeros ugdymo diena

Paskelbta 2016-11-28

Lapkričio 23 dieną mokykloje vyko karjeros ugdymo diena – nepamokinės veiklos diena – 1-10 klasių mokiniams. Klasių veiklos buvo labai įvairios, dinamiškos ir nenuobodžios. Pradinukai ir V klasės mokiniai vyko į Šiaulių televiziją, kur stebėjo, kaip ir kokioje aplinkoje  kuriamos laidos. Susipažino su operatoriaus, laidų vedėjo ir kitomis televizijos darbuotojų profesijomis. Patys bandė pabūti laidos vedėjais.